Dünya Dağ Günü Sürdürülebilir Uludağ Zirve faaliyeti Fotograf Galerisi

TDF Bursa İl temsilciliğince düzenlenen Dünya Dağ Günü Sürdürülebilir Uludağ Zirve faaliyeti 11 Aralık tarihinde hava muhalefeti sebebiyle ertelenmişti.
Nokta Dağcılık olarak katılım sağladığımız etkinlik 49 sporcu katılımıyla 15 Ocak günü gerçekleştirildi.
Sabah 08:30 da Ördekli Kültür Merkezi önünde buluşan katılımcılar Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle Uludağ oteller bölgesine hareket etti.
Otobüslerle 1. Oteller bölgesine ulaşılmasının ardından saat 10:00 da 49 sporcu 1.Oteller bölgesinden yürüyüşe başladı. Jeep yolundan kısa bir yürüyüşte sonra sırt hattına doğru yükselişe geçildi ve Koçkayalar mevkiinde sırt hattına ulaşıldı.
Sırt hattını takiben Keşiş Tepeye ( Küçük Zirveye) saat 13 sularından ulaşıldı. Burada Dünya Dağ Günü kutlandı ve hatıra fotoğrafı çekildi.
Ekibin kalabalık olması ve kış günleri havanın erken kararacak olması sebebiyle burada katılımcıların oluşturduğu grup ikiye bölündü ve bir grup seri bir hareketle Büyük Zirveye yola çıktı. Kalan grup yemek ve kahve molası ardından Kapı istikametine hareket etti
Kapıdan aşağı inilerek Maden kayak pisti takip edilerek 2. Oteller bölgesine ulaşılarak saat 17 sularından bu grup etkinliği tamamladı.
Zirveye hareket eden grup saat 15:40 da Uludağ Zirveye ulaştı, Çekilen hatıra fotoğrafı ardından Rasatdüzü, Kapı, Maden Pisti ve 2. Oteller bölgesi etabını tamamlayarak saat 19 sularında etkinliği tamamladı.
Tüm spor camiasının Dünya Dağ Gününü kutlarız. Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir