15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Uludağ Zirve Faaliyeti Raporu

TDF Bursa il Temsilciliği tarafından  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle düzenlenen Bursa Uludağ Zirve yürüyüşü faaliyeti için sabah 07:30 da Ördekli Kültür Merkezi önünde toplanıldı. Nokta Dağcılık olarak katılım sağladığımız faaliyette 31 katılımcı ile saat 08:00 de Uludağ oteller bölgesine hareket edildi. 1. Bölgeye ulaşılması ve son hazırlıkların yapılmasını takiben 09:15 de yürüyüş faaliyeti başladı.
Jip yolunu takiben wolfram madeni bölgesi istikameti takip edildi, patikadan yükseklik kazanarak kapı mevkii aşıldı. Rasat düzünü takip ederek saat 14:00 de Uludağ Zirve noktasına ulaşıldı.
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü anlamı hakkında bir konuşma yapıldı, şehitler anısına 1 dakika saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve ardından bu ülke için şehit olmuş tüm vatanseverler için dua edildi
Burada zirve defteri yazıldı ve katılımcılarla imzalandı. Anı fotoğrafları çekilmesi ve yemek molası zirvede gerçekleşti.
Saat 15:15 sularında zirveden ayrılarak gelinen istikamette geri dönüldü ve Keşiş Tepe (Küçük Zirve) noktasına ulaşıldı Burada sırt hattından dönüş güzergahı belirlendi, 1. Oteller bölgesinde saat 19:30da yürüyüş sonlandı.
Bursalı dağcıların yanısıra İzmit ve Yalova şehirlerinden de dağcılar bu etkinliğe katılım gösterdiler.
Tüm katılımcılar sorunsuz ve başarılı bir şekilde varış noktasına ulaşmasıyla  faaliyet  sona erdi ve araçla Bursa  şehir merkezine dönüldü.
Bursa Büyükşehir Belediyesine ulaşım desteği için şükranlarımızı sunar, tüm katılımcılara ve TDF Bursa İl Temsilciliğine teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir