TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ ULUDAĞ MİX TIRMANIŞ ŞENLİĞİ RAPORU

Bölge: Uludağ/Karçukuru

Etkinlik Lideri ve Sorumluları :  Hacer ÖZKALENDER,  Vedat ÇAKAR,  Sedat KARAÇAY,  Sebahattin KIR

Etkinliğe Katılan Sporcular:

HACER ÖZKALENDER

SEBAHATTİN KIR

EMEL ATAÇ

VEDAT ÇAKAR

MEHMET KAPANCI

SEDAT KARAÇAY

ERHAN LEBLEBİCİ

YILDIZ KİREMİTÇİ

MURAT GENÇ

MURAT DEMİR

MEHMET GÜVEN

MUSTAFA AKIN

FERHAT ÇETİN AKÇALI

ALİ SERKAN KANDUR

MURAT GÜR

AYDIN KARTAL

ABİDİN BALCI

SAMET DÜZEN

DUYGU BAŞOĞLU

ELİF DÜZEN

EVRİM SIRMALI

FEHMİ GÜMÜŞ

GÖKHAN YALMAN

GÖKSEL KOCAMAN

KÜBRA KUTAY

YUNUS EMRE TAŞ

TAYLAN ALP MÜHÜR

SERKAN GÜNDÜZ

MEHMET TUNA

ENDER GÜREL

BÜŞRA ERKUŞ

Etkinlik Tarihi: 09-10 Nisan 2022

Etkinlik Süresi: 2  gün

Etkinlik Amacı: Uludağ Mix Tırmanış Şenliği

Tırmanış Parkuru Yüksekliği: 1953 m

Etkinlik Detayları:

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği tarafından organize edilen miks tırmanış şenliği  09/04/2022 Cumartesi günü saat 9:00 da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis etmiş olduğu otobüsle ve 25 kişinin katılımıyla Ördekli Kültür Merkezi önünden hareketle başladı. Otobüsle Uludağ Oteller 2. Bölgesinden Wolfram maden telesiyej binasına yürüyüş yapılıp Uludağ Yatırımcılar Birliği’nin  tahsis ettiği snowtrek araçlarıyla kar çukuru bölgesine yakın bir yere ulaşım sağlandı. İlk gün saat itibarıyla tırmanış için zaman olmadığından rotaların durumu kontrol edildi. Havanın ısı değerleri yüksek olması dolayısıyla kornişlerin oluşturduğu risk değerlendirilerek 2 rotada tırmanış yapılmasına karar verildi. Diagonel rotası ve Kuleler kulvar rotası (uzun etap) tırmanışları başarılı bir şekilde tamamlandı. Tüm Katılımcıların tırmanış yapması faaliyetin başarılı olması açısından organizasyon başarılı olmuştur. Faaliyet 10/04/2022 Pazar günü 17:00 da tamamlanmış bulunmaktadır.

TDF Bursa İl Temsilciliği olarak bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan Vedat Çakar Sebahattin kır Sedat Karaçay Murat Gür’e, ulaşım desteği için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, telesiyej desteği için UYB Başkanı ve yetkililerine, siz değerli katılımcı arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ederiz. Ayrıca yapmış olduğumuz faaliyette bizleri yalnız bırakmayan güvenliğimiz konusunda son derece hassas bir şekilde hareket eden Uludağ JAK ekibinin tüm personeline anlayışları ve destekleri için sonsuz teşekkürü borç biliriz.

Bu bir tohumdu aslında. 2023 de daha köklü daha organize ve çok daha kapsamlı bir şekilde düzenleyeceğimiz Mix tırmanış Şenliğine bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir