Küçükdeliller -Emirler Arpalığı-Peldalan-Ercek- Yeldeğmez- Küçük Deliller Yürüyüşü Fotoğraf Galerisi

23 Ocak Pazar sabahı Nokta Dağcılık ekibi beyaza bürünmüş Bursa sabahında Uludağ eteklerinde bir kar yürüyüşü için yola koyuldu.

Saat 9:30 da varılan Küçükdeliler köy kahvesinde kısa bir kahvaltı molasından sonra saat 10’da yürüyüşe geçildi. Gelencik, Değirmen mevki, Kayabaşı, Kavakbelen, Emirler Arpalığı, Sovalık mevki, Ayı deresi, Ercekgözü, Arpalık Boğazı, Gölcük, Çaydüzü, Peldalan mevki, Yaşıgec mevki, Ercek mevki, Yeldeymez rotası izlenen yürüyüş bir görsel şölen içinde devam etti.

Gökyüzünü kaplayan kar yüklü bulutlar insanı gümüş beyazı, masalsı bir âleme götürüyordu. Yer yer yağan kar taneleri her biri başka bir yıldız şeklinde ağır ağır süzülerek yeryüzüne inerken, ayakların altında karın sesini dinleyerek yürümek muhteşemdi. Arada çöken sis nasıl gizemliyse , kar o denli saf ve yalındı. Her yan o muhteşem beyaz örtüsü altında inanılmaz güzel görünmekteydi.

Bu muhteşem doğada yapılan kar yürüyüşü Küçükdeliler’de sona erdi. Rehberimizin eşi Semra Hanımın kuzinede pişirdiği patates, kızartılmış köy ekmeği üzerine tereyağı ikramı günün sürprizi oldu.

Katılımcıların çok memnun kaldığı bu güzergahta yeni yürüyüşleri bir an önce yapabilmek umudu ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir