Atatürk’ü Anma Uludağ Zirve Tırmanışı Faaliyet Raporu

Nokta Dağcılık Kulübü olarak 8 Kasım 2020 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz Uludağ büyük ve küçük zirve faaliyeti hepimiz için çok özel bir anlam taşıyordu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün  82. ölüm yıldönümünde Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getirebilmek amacıyla  Uludağ büyük zirve ve küçük zirve tırmanışını tamamladık. Bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi sonsuzluğa taşımak için onun izinden aynı inançla yürümeye devam edeceğimizi tam da zirvede bir kez daha hissettik. Ruhu şad olsun.

Ayrıca Nokta Dağcılık olarak kardeş ülke Azerbaycan’ın vatan bütünlüğü sağlanmak için sürdürdüğü mücadelede desteğimizi de bu faaliyetimizle göstermeyi amaçladık.

Zirve faaliyeti raporu aşağıda sunulmuştur.

Bölge: ULUDAĞ

Etkinlik Lideri ve Sorumlusu: Sebahattin KIR

Etkinliğe Katılan Sporcular:

Sebahattin KIR

Emel ATAÇ

Yunus Emre Taş

Burhan Ersoy

Ahmet Kaçarov

Alperen Kurtuldu

Levent Telet Kaya

Murat Gür

Yüksel Yılmaz

Mehmet Kapagan

Mehmet Güven

Faruk Vural

Hakkı Şenkeser

Etkinlik Tarihi:08 KASIM 2020

Etkinlik Süresi: 1  gün

Etkinlik Amacı:  Uludağ Büyük  ve Küçük zirve faliyeti

Etkinliğin Yapıldığı Rakım:  2543 m

Etkinlik Detayları:

Sabah 7.30 da ördekli kültür merkezi önünden harâket eden gurubumuz  uludağ 2  bölgeden yürüyüşe başladı. Wolfram madenlerini geçerek kapıdan sırt hattına çıktık.

Klasik sırt hattını takip ederek büyük zirveye saat 13.00 de ulaştık ardından Küçük zirve üzerinden 1 Oteller bölgesine iniş yaptık. Sorunsuz bir şekilde faaliyetimizi 17.00 de bitirdik. Faliyete katılan üyelerimize ve diğer kulüplerden katılan arkadaşlara teşekkür ederiz .

Raporu Hazırlayan:

Antrenör Sebahattin KIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir