Hasandağı Kış Tırmanışı

FAALİYET NO: 231
FAALİYET ADI : Hasandağı Kış Tırmanışı
TARİH: 22 Aralık 2018, Cumartesi – 23 Aralık 2018 Pazar
SAAT: 11.00
YER: Detaylarda açıklanan gün ve saatte Aksaray’da bulunmak gerekmektedir. Katılımcılar kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayacaklardır. Faaliyet başlangıç noktasından itibaren bütün organizasyon sağlanacaktır. 
FAALİYET SORUMLUSU: Hacer Özkalender +90 505 246 46 24

DETAYLAR:
Hasandağı Kış Tırmanışı bu yıl 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

PROGRAM:
22 Aralık 2018 Cumartesi
Saat 11.00 Aksaray’da Eski Valilik önünde buluşma ,serbest zaman,öğle yemeği
Saat 12.30 Aksaray’dan Helvadere üzerinden kamp alanına hareket. (Kiralanacak araç ve traktör ücreti katılımcılar tarafından paylaşılacaktır.)
Saat 14.30′-16.00’da Karbeyaz Oteli yanında çadırların kurulması
Saat 17.00 :Dinlenme, kamp alanındaki dostlarla sohbet ve akşam yemeği
Saat 21.30 Sessizlik ve yatış

23 Aralık 2018 Pazar
Saat 03.30 Zirveye Hareket
Saat 09.30 Zirveye ulaşma (Hava koşullarına bağlı)
Saat 13.00 Kamp alanına dönüş, dinlenme ve çadırların toplanması
Saat 15.00 Aksaray’a hareket

Yanımıza Alınması Gereken Malzemeler:
Kışlık bot, kask, kazma, krampon, çadır, uyku tulumu, mat, kafa feneri, termos, ocak, baton, sırt çantası, kışlık eldiven, kar gözlüğü, balaklava, yağmurluk, içlik, yedek çorap ve giysi, yiyecek malzemeleri, kuru yemiş…

NOT 1: Olumsuz hava koşulları nedeniyle Helvadere’den kamp alanına giden yol belli noktadan sonra kapanabilir. Bu durumda Aksaray Valiliği ile iletişim kurulacak olup, yolun açılması için girişimde bulunulacaktır. Yol açılamaması, araçların Helvadere’den kamp alanına çıkamaması durumunda, kamp yüklerini kamp alanına kadar herkes kendisi taşıyacaktır. Eğer traktör ile kamp alanına ulaşma olanağı varsa Helvadere’den traktör ayarlanacaktır.
NOT 2: Aksaray dışından uçak ya da otobüsle gelenler için araç ayarlanacaktır. Aracı olanlar kamp alanına kendi imkanları ile ulaşacaktır.
NOT 3 :Faaliyete yakın tarihlerde kar durumu, hava sıcaklığı ve yol durumu hakkında bilgi paylaşımı yapılacaktır.
4-Helvadere-Karbeyaz Oteli arasında yolun açık olması durumunda şartlara göre traktörle kamp alanına veya yakınına kadar ulaşım sağlanabilir. Traktörün kira ücreti katılımcılarca paylaşılacaktır.
5-Helvadere-Karbeyaz Oteli arası yolun kapalı olması durumunda, o anki şartlar da göz önüne alınarak, Karbeyaz Oteli’ne kadar 2-3 saat kamp yüküyle bir yürüyüş yapma olasılığı bulunmaktadır.

Önemli Not: Faaliyetimize katılmak isteyenler en geç 17 Aralık 2018 tarihine kadar başvurularını faaliyet sorumlusuna telefon ile ileteceklerdir.

Başvuru yapanlar için “Katılım Belgesi” hazırlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir