Doğu Ekspresi ile Kars

FAALİYET NO :229
FAALİYET İSMİ: Kars – Sarıkamış- Ani -Çıldır-Doğubeyazıt-İshakpaşa Sarayı
FAALİYET TARİHİ : 4-8 Şubat  2019

FAALİYETİMİZ BURSA ÇIKIŞLI VE BURSA BİTİŞLİ OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HAREKET SAATİ :
HAREKET YERİ : Ördekli Kültür Merkezi
FAALİYET SORUMLUSU : Hacer Özkalender
ULAŞIM BEDELİ : Kulüp üyelerimize 1150 ₺ misafirlere 1250 ₺

Faaliyet Detayları:
Yolculuk : Uçakla gidiş, çift kişilik yataklı Doğu Ekspresiyle dönüş şeklinde olacaktır.
Dört gece kahvaltı dahil otelde konaklama- Bursa’ dan çıkış ve Bursa’ya giriş dahil tüm transferler – uçak Bileti gidiş – çift kişilik yataklı Doğu Ekspresinde dönüş dahil fiyat hazırlanmıştır.
600 TL kapora yatırılarak kayıt yaptırılacaktır.
 
Öncelik kulüp üyelerine ve sporcularına olacaktır .
 
PROGRAM DETAYLARI
1.GÜN
06:45 Ördekli Kültür Merkezinde buluşma araçlara yerleşme .
07:00 Sabiha Gökçen Havalimanına hareket . Check-in işlemlerimizin ardından Pegasus Hava yolları PC 2592 nolu tarifeli seferiyle 11:25 de Kars’a hareket. Uçuşumuzun ardından saat 13:25 de Kars’a varış. Bizleri bekleyen transfer aracımızla otele varış yerleşme sonrası öğlen yemeği ve Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve Akşam yemeği için Kars’ın en meşhur Cağ kebapçısı olan Kosor Cağ Kebaba gidiyoruz . Yemek sonrası otele dönüş . Dileyen arkadaşlar pırıl pırıl Kars gecelerinin tadını çıkarabilir ..
 
2. GÜN :
 
Ani Harabeleri – Çıldır Gölü Gezisi
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği yöresel lezzetleri tadabileceğimiz bir mekanda olacak .
 
3.GÜN
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Iğdır Merkez , Tuzluca Mağarası , Doğubeyazıt Kaçakçılar Çarşısı , İshakpaşa Saray’ı Gezisi için yola çıkıyoruz .
 
4.GÜN
 
Sarıkamış Gezisi ve Kars Merkezi Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini görebilmek için burada serbest zaman veriyoruz.Saat 14:00 civarında Kars’a dönüp
Kars merkezinde bir önceki geziden eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Ertesi günü yapacağımız 24 saatlik Doğu ekspresi yolculuğu için de ayrıca yapacağımız Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz.
DİLEYEN ARKADAŞLAR ÇOK ÖZENLE HAZIRLANMIŞ KAZ MENÜSÜ , KAFKAS OYUN GÖSTERİSİ- CANLI MÜZİĞİN OLDUĞU (200₺) PUSHKİN RESTAURAN TA YILBAŞI AKŞAMINI GEÇİREBİLİRLER. ( Rezervasyon için mutlaka organizatörle iletişime geçilmesi gerekmektedir. )
 
5.GÜN
 
06:30 Otelde alacağımız kahvaltının ardından Otelden ayrılma ve araçlara yerleşme Kars Tren Garına Hareket .
Masalsı yolculuk başlıyor ..
Tam 24.5 Saat
 
https://youtu.be/jt3zxI5nnzY
 
6. GÜN
 
Ankara Garda bizi bekleyen araçlarımızla Bursa’ya dönüş
 
Nokta Dağcılık Hakkında Genel Bilgilendirme
Tüm Faaliyetlerimiz Hakkında Genel Detaylar ve Uyarılar
* Genele açık tüm faaliyetlerimizi www.noktadagcilik.org internet adresimizden , Nokta Dağcılık Facebook ve İnstagram hesaplarından online olarak yada 05052464624 numaralı telefon hattından arayarak bilgi alabilirsiniz. Kulüp Ofisimiz hafta içi 10:00 – 14:00 Cumartesi 08:00-12:00saatleri arasında hizmet vermektedir.
* Konaklamalı Faaliyetlerimizde katılımcı sayısı en az 15 kişi olmalıdır. Yeterli doluluk sağlanamazsa Kulüp faaliyete 1 gün kala iptal edebilir.
* Faaliyetlerimizde araçlarımızda Hiçbir surette Koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Araçlarımızın yerleşim Planları rezervasyon sırası ve katılımcı sayıları göz önüne alınarak hazırlanır. Misafirlerimizden gelen; Ön / Arka / Koridor / Cam kenarı gibi koltuk talepleri yerleşim planı hazırlama anında değerlendirilir ve ancak mümkünse yapılır. Tüm misafirlerimiz hazırlanmış araç yerleşim planına uymakla yükümlüdür.
* Faaliyet programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Kulüp faaliyet Sorumlusu programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını faaliyet boyunca saklı tutar.
* Faaliyet sırasında Mücbir Sebep olarak adlandırılan; güzergah üzerinde yolun kapanması, kaza halleri, arıza halleri, yürüyüş noktasında restorasyon çalışması, güvenlik nedeniyle giriş kısıtlaması, olumsuz hava koşulları vs. gibi durumlar oluşması nedeniyle durumlarda plan üzerinde yaşanabilecek aksamalardan kulübümüz sorumlu tutulamaz.
* Faaliyet Sorumlusu veya rehberin faaliyet sırasında verdiği zamanlama ve toplanma sürelerine katılımcılarımızın uymamaması sonucu, faaliyet programında yazıldığı halde zaman darlığı nedeniyle giriş yapılamayan ücretli ve/veya ücretsiz gezi bölgelerinin ziyaret edilememesi hallerinde kulübümüz sorumlu değildir. Bu nedenden ötürü gezilemeyen ücretli ve/veya ücretsiz gezi noktaları için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
 
Faaliyet süresince (otelden çıkış – otele giriş )devam ederken alkol kullanılması kesinlikle yasaktır.
.
Nokta Dağcılık Kulübü Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı resmî bir kulüptür . Tüzüğünde yer alan Doğa Yürüyüşleri kapsamında bu gezi düzenlenmiş olup ticari bir kaygı taşımamaktadır . Amacımız Farklı doğa koşulları ve kültürleri tanımak , dağcılığa özendirmek bu konuda isteyen herkese gerek eğitim gerek teknik malzeme gerek tecrübelerimizle yardımcı olmaktır .
Katılımcı arkadaşlarımıza profesyonel olarak bu işi yapan bir tur şirketiyle değil de , misyonu sporcu yetiştirmek olan bir dağcılık kulübüyle yola çıktıklarını hatırlatır , bu masal ülkesine katılım sağladıkları için teşekkür ederim .
Doğada Kalın
Sevgiyle Kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir